Alina Idzikowska

Alina Idzikowska

16 stycznia 2013 Wyłączono przez Grzegorz Wnorowski

indeksNauczycielka muzyki i historii w SP nr 217 w Warszawie.

Absolwentka  Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW ze specjalnością polityka społeczna i Studium Pedagogicznego CODN. Skończyła też studia podyplomowe Sztuka na UKSW, jest nauczycielem dramy. Muzyk z zamiłowania m.in. zwyciężczyni Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Śpiewanej i Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” (1978). Nauczyciel dyplomowany.

W ramach pracy w Szkole Podstawowej Nr 217 stworzyła i prowadzi szereg zespołów artystycznych: chór „Półton”, studium wokalne dla solistów, teatr dramowy „Dziwadło”, zespoły dzieci grających na bębnach djembe, orkiestrę „Masa krytyczna”, zespół absolwentów „Mirage”. W pracy pedagogicznej od lat stosuje nowatorskie metody edukacyjne. Jest cenionym przez uczniów i rodziców wychowawcą. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy (2005).

Od kilku lat działa na rzecz wzmocnienia pozycji rodziców w polskim systemie edukacyjnym, jest społecznym ekspertem Stowarzyszenia „Rodzice w Edukacji” do spraw kontaktów rodziców ze szkołą.