IX Ogólnopolskie Forum Dyrektorów

IX Ogólnopolskie Forum Dyrektorów

19 kwietnia 2012 Wyłączono przez Grzegorz Wnorowski

Stowarzyszenie „Rodzice w Edukacji” obecne było na XVII Targach Edukacyjnych w Kielcach 28 – 30 marca 2012r., gdzie członkowie stowarzyszenia uczestniczyli w IX Ogólnopolskim Forum Dyrektorów pt. „Edukacja – od potencjału kreatywności do efektów innowacyjności”. Na spotkaniu dyskutowaliśmy między innymi o współpracy i porozumieniu między rodzicami i dyrektorami szkół oraz prezentowaliśmy stanowisko stowarzyszenia dotyczące konkursów na dyrektora szkoły.

Druga część konferencji, przygotowana w partnerskiej współpracy: Stowarzyszenia „Rodzice w Edukacji” i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli pt. „Nowe zagrożenia i ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży – sposoby szybkiej interwencji rodzicielskiej”, była pierwszym z cyklu „Świętokrzyskich spotkań z rodzicami” inaugurujących program adresowany do rodziców w celu rozwijania i wzmacniania ich kompetencji w wychowaniu swoich dzieci.

Gościem specjalnym spotkania była sędzia Anna Maria Wesołowska, która mówiła o zagrożeniach dzieci i metodach im zapobiegania oraz działaniach profilaktycznych, które wzmocnią bezpieczeństwo dzieci. W programie był również pokaz filmu „Przytul mnie” oraz dyskusja tocząca się wokół zagrożeń i problemów dotyczących dzieci

Więcej informacji o konferencji na www.scdn.pl