Wizyta przedstawicieli oświaty z Gruzji

Wizyta przedstawicieli oświaty z Gruzji

19 kwietnia 2012 Wyłączono przez Grzegorz Wnorowski

Stowarzyszenie „Rodzice w Edukacji” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej gościło 3 kwietnia 2012r. delegację przedstawicieli oświaty z Gruzji (w składzie delegacji byli: przedstawiciel gruzińskiego ministerstwa edukacji, dyrektor szkoły oraz urzędnik ministerstwa i pracownik ambasady Gruzji w Polsce).

Gruzini byli bardzo zainteresowani naszymi doświadczeniami w budowaniu współpracy polskich szkół z rodzicami, dlatego po spotkaniu w MEN, w którym uczestniczyli przedstawiciele warszawskich rad rodziców (Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy na Żoliborzu oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka  na Targówku) goście zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 92, gdzie mieli okazję porozmawiać nie tylko z rodzicami, ale również z dyrektorem szkoły Hanną Konwińską oraz nauczycielami i pedagogiem szkolnym.

Wizyta trwająca ponad dwie godziny zaowocowała deklaracją nawiązania współpracy między szkołami polskimi i gruzińskimi i chęcią wymiany doświadczeń między nauczycielami, dyrektorami i rodzicami.