Konferencja „Jakość  edukacji czy/i jakość ewaluacji” 2012

Konferencja „Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji” 2012

25 kwietnia 2012 Wyłączono przez Grzegorz Wnorowski

logo_konferencjaStowarzyszenie „Rodzice w Edukacji” zaprasza Państwa do zapoznania się z niezwykle ciekawymi materiałami z II Międzynarodowej Konferencji pt. „Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji. Zadania i rozwój przywódców.”, która odbyła się w dniach 30.03 – 2.04.2012 r. w Krakowie w ramach projektu „System Ewaluacji Oświaty – Nadzór Pedagogiczny”.

W konferencji dla dyrektorów, nauczycieli i samorządowców uczestniczyły również przedstawicielki stowarzyszenia: Elżbieta Piotrowska–Gromniak i Alina Idzikowska, które są ekspertami projektu w wymaganiu 3.4. Rodzice są partnerami szkoły.

Sesje konferencyjne prowadziło ponad 50 ekspertów z różnych krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych. Wśród najciekawszych były: „Współpraca przez empatię” , gdzie Jacek Jakubowski lider Grupy TROP, zaprosił do doświadczania i poznawania aktywnej komunikacji w celu budowania współpracy w środowisku szkolnym.

Dr Cyntia Tyson mówiła o współpracy nauczycieli z rodzicami w szkołach amerykańskich. Dr Tyson podkreślała, że misją szkoły powinno być uczenie odpowiedzialności, współpracy zespołowej i doskonalenie postaw obywatelskich, a nie tylko czytania i pisania.

Dr J. Fisher z USA mówił o dobrych praktykach w pracy z uczniem, o konieczności stosowania różnorodnych metod i ciągłej ich zmiany w zależności od potrzeb danej klasy, postępu wiedzy i rozwoju technologii. J. Fisher podkreślał, że nauczyciel ma nie tylko uczyć, ale też widzieć co z tego wynika. Czy ważne są wyniki testów, czy to co uczeń zrobi z wiedzą jaką posiadł w dalszym życiu lub edukacji?

Bogactwo treści i propozycji zainspirowało wielu uczestników, a w dyskusjach kuluarowych zastanawiano się jak to wdrożyć w polskich szkołach.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami i do refleksji jakie wzorce zagraniczne można zaadoptować w szkole Państwa dzieci.

Wszystkie niezwykle inspirujące prezentacje znajdą Państwo na: www.npseo.pl