Ogólnopolska konferencja „Innowacyjne przedszkole, innowacyjna szkoła”

Ogólnopolska konferencja „Innowacyjne przedszkole, innowacyjna szkoła”

8 marca 2014 Wyłączono przez Grzegorz Wnorowski

W dniu 5 marca 2014r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się ogólnopolska konferencja pt. „Innowacyjne przedszkole, innowacyjna szkoła” pod Patronatem Ministra Edukacji Narodowej Joanny Kluzik – Rostkowskiej.

Celem konferencji, którą zorganizowała Posłanka Joanna Fabisiak, było pokazanie kierunków zmian w polskiej edukacji, by wykształcić innowacyjnych i kreatywnych absolwentów. Większość prelegentów sygnalizowała, ze nowatorską edukację trzeba zacząć już od przedszkola kładąc nacisk na kompetencje językowe i umiejętność programowania.

W drugiej części konferencji o wykorzystaniu nowoczesnych technologii w edukacji mówili nasi partnerzy z Partnerstwa Edukacja na NOWO: Prof. Lech Mankiewicz dyrektor Instytutu Fizyki Teoretycznej PAN, Maciej Borowiecki i Janusz Wierzbicki liderzy Projektu „Mistrzowie Kodowania”, a Alina Idzikowska mówiła o dobrych praktykach programowania w edukacji wczesnoszkolnej.

Elżbieta Piotrowska Gromniak prezes Stowarzyszenia Rodzice w Edukacji zasygnalizowała bardzo ważną rolę rodziców w procesie edukacji ich dzieci i zaapelowała o korzystanie z wszechstronnych kompetencji i potencjału rodziców w szkole.

pobierz ulotkę

Zobacz relację z konferencji na sejm.gov.pl.