Kreatywny uczeń, nowatorski nauczyciel

Kreatywny uczeń, nowatorski nauczyciel

19 października 2013 Wyłączono przez Grzegorz Wnorowski

15 października 2013r. odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Khan Academlogo_WZE_03-smally Plus – tworzymy warszawskie zasoby edukacyjne w sieci „. 8 zespołów składających się z uczniów i nauczycieli oraz kilkunastu obserwatorów wzięło udział  w warsztatach pt. „Kreatywny uczeń, nowatorski nauczyciel – technologie otwierają świat”. Spotkanie moderował prof. Lech Mankiewicz, a warsztaty prowadziły: Katarzyna Gorzędowska i Alicja Puścian

Po wprowadzeniu uczestników w program warsztatów zespoły poznały sprzęt i zainstalowały tablety graficzne Wacom Bamboo, za pomocą których będą tworzyły własne zasoby edukacyjne. W kolejnym etapie warsztatów uczniowie wraz z nauczycielami uczyli się programu OpenSankore, za pomocą którego można pisać, rysować oraz nagrywać podcasty.

Nauczycielka matematyki mgr Katarzyna Gorzędowska i doktorantka PAN mgr Alicja Puścian, które tworzą polskie wersje zasobów Khan Academy, przedstawiły prezentację ze wskazówkami nt. tworzenia dobrego filmu.

pobierz prezentację

Prezentacja jest dostępna także na http://prezi.com/qwfzctbrycsk/warsztaty-15102013/#

Prof. Lech Mankiewicz omówił następnie zawartość podręcznej biblioteczki Khan Academy Plus, stworzonej na potrzeby projektu, w której można znaleźć ciekawe narzędzia i linki przydatne w uczeniu się i nauczaniu.

Podsumowaniem warsztatów były pierwsze próby nagrania własnego filmu przez zespoły oraz omówienie zadań do wykonania na następne spotkanie.

W razie pytań i wątpliwości prosimy kontaktować się z prowadzącymi:
Lech Mankiewicz: lech@cft.edu.pl
Katarzyna Gorzędowska: gorzedowska.katarzyna@gmail.com
Alicja Puścian: alkamowiczesc@gmail.com

Mamy już założony adres na YouTubie przez Konstantego Dąbrowskiego, uczestnika warsztatów, gdzie zespoły mogą zamieszczać swoje filmy: http://www.youtube.com/channel/UCEJeHZ-jxwsu_EarFTNq6JA
Podczas logowania proszę użyć e-maila twórcy adresu, czyli Konstantego Dąbrowskiego: kontaktdorodzicow@gmail.com

Dziękujemy Konstantemu za wywiązanie się z podjętego zadania.

Opracowała: Elżbieta Piotrowska – Gromniak
Zdjęcia: Renata Turek

Materiały do pobrania:
Biblioteczka Khan Academy
Ulotka Khan Academy

Galeria zdjęć

RwE

logo wawa finansowanie

logocft